Lactovaginal

{ Zdrowie intymne } to nasze zwycięstwo.

Lactovaginal® - bezpieczny lek, produkt leczniczy na infekcje intymne.

Sprawdź dostępność

Lactovaginal®

Lactovaginal® jest lekiem – produktem leczniczym wydawanym bez recepty.

Status produktu leczniczego zapewnia o obowiązku badań potwierdzających skuteczność. Substancją czynną leku Lactovaginal® są żywe pałeczki kwasu mlekowego szczepu Lactobacillus rhamnosus 573. Bakterie te rozkładają obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego otrzymując odpowiednią kwasowość (pH) pochwy.

Wskazówki do stosowania

Lactovaginal® zaleca się stosować u kobiet i dziewcząt powyżej 16. roku życia w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy:

Wskazówki do stosowania

profilaktycznie

Wskazówki do stosowania

w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi

Wskazówki do stosowania

przy występowaniu upławów

Badania

Badania wykazały, że zastosowanie leku Lactovaginal® po uprzednim leczeniu stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi powoduje: zmniejszenie liczby drobnoustrojów chorobotwórczych, normalizację wydzieliny z pochwy oraz przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej w pochwie.

Dawkowanie

Zalecana dawka to od 1 do 2 kapsułek na dobę (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby, leczenie można powtórzyć po skontaktowaniu się z lekarzem. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej.

Wskazówki do stosowania

Najnowsze artykuły

Sprawdź co nowego

pochwa

Nieprzyjemny zapach z pochwy – jak zapobiegać?

Nieprzyjemny zapach z pochwy to duży dyskomfort dla kobiet, które dotyka ta przypadłość. Jednak to nie jest jedynie „estetyczny” problem, gdyż często taki zapach może oznaczać, że w organizmie może rozwijać się infekcja intymna, która nie leczona, może mieć poważny wpływ na zdrowie. Dlatego, kiedy pojawi się przykry zapach z pochwy i towarzyszy temu pieczenie, swędzenie czy upławy, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, aby określić dokładnie podłoże tej nieprzyjemnej przypadłości.

Alergia w miejscach intymnych – wstydliwa sprawa – objawy i przyczyny

Okolice intymne są wyjątkowo delikatne i wrażliwe, dlatego wiele osób skarży się na częste reakcje alergiczne pojawiające się w tych miejscach. Jak sobie z tym poradzić, czym zlikwidować wysypkę w miejscu intymnym i ukoić uporczywe swędzenie?

badanie krwi

Hormon folikulotropowy (FSH). Badania, normy a rola w organizmie kobiety.

Ludzki organizm produkuje wiele hormonów. Każdy z nich ma swoją określoną rolę i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie inaczej jest w przypadku hormonu folikulotropowego, który znajduje się zarówno w męskich, jak i żeńskich organizmach. Za co hormon folikulotropowy odpowiada u kobiet, jakie są jego normy i co oznacza wysokie FSH?

Infekcje intymne? Lactovaginal®.

  • lek dostępny bez recepty
  • działa profilaktycznie
  • normalizuje wydzielinę
  • przywraca równowagę mikrobiologiczną*

*W badaniach in vitro potwierdzono gatunkowo swoistą oporność pałeczek Lactobacillus rhamnosus 573 na kotrimoksazol i metronidazol, dlatego Lactovaginal można stosować w trakcie leczenia tymi lekami.

{ Zdrowe intymne } to nasze zwycięstwo.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.